Home Porady Afrykański klimat w Twoim domu

Afrykański klimat w Twoim domu

0

Stonowane kolory ziemi, oryginalne detale i egzotyczne motywy – jeśli lubicie takie klimaty, to z pewnością dobrze będziecie czuć się we wnętrzach inspirowanych gorącą Afryką. Styl ten jest niezwykle wyrazisty i nawiązuje do klimatu fascynującego Czarnego Lądu. Czego nie może zabraknąć w afrykańskich aranżacjach?

We wnętrzach w afrykańskim stylu klimat budują przede wszystkim kolory. Dominującą rolę odgrywa cała gama brązów, nasycone czerwienie, pomarańcze i słoneczna żółć. Podstawowe barwy ziemi – stonowane beże, mocne zielenie czy paleta błękitów powinny stanowić balans dla klasycznej czerni i głębokich odcieni czekolady. Ściany w odcieniach kości słoniowej czy kasztana będą doskonałym tłem tło dla stylowych mebli o ciężkich, prostych formach. Podstawą są naturalne, ciepłe materiały: bambus, wiklina i drewno. Klimatycznym akcentem może być niewielki, rattanowy stolik lub komoda w kolorze czerni.

W aranżacjach z nutą Afryki doskonale będą się prezentować komplety wypoczynkowe ze skóry bądź jej imitacji. Na kanapach i fotelach sprawdzą się także etniczne i zwierzęce desenie – wzory dzikich tygrysów, panter czy zebr. Motywy te można wykorzystać także na poduszkach, zasłonach czy obrusach. Typowo afrykańskie akcenty są bardzo wyraźne, dlatego nie można przesadzać. Zbyt wiele faktur, ozdób czy mocnych barw może zakłócić harmonię i spójność aranżacyjną. Doskonałym dopełnieniem takiej aranżacji będzie stolarka drzwiowa w jasnej kolorystyce, która zharmonizuje mocne kolory we wnętrzu. W przestrzeniach z nutą gorącej Afryki nie może zabraknąć także charakterystycznych dla tego tylu dodatków. Są to drewniane figurki, misy, orientalne maski, a także kosze i pudełka, wykonane z naturalnych materiałów. W egzotycznych wnętrzach warto udekorować ściany płóciennymi obrazami z etnicznymi motywami. Jeśli dysponujemy dużą powierzchnią możemy wykorzystać fototapety w energetyzujących odcieniach zachodzącego słońca, przedstawiających afrykańskie pustynie czy sawanny. Warto zadbać także o ożywienie wnętrza naturalnymi akcentami, na przykład egzotycznymi roślinami, które doskonale prezentować się będą w drewnianych lub glinianych donicach.

PODOBNE ARTYKUŁY

1