Home Bez kategorii Okno „na plus”- EC 90 Plus firmy POL-SKONE

Okno „na plus”- EC 90 Plus firmy POL-SKONE

0

Dynamiczny rozwój technologii budowlanych oraz wysokie ceny energii przyczyniają się do rosnącej popularności domów energooszczędnych. W tego typu budynkach niskie zapotrzebowanie na energię uzyskuje się między innymi dzięki doskonałej termoizolacyjności ścian, a także stolarki okiennej. Certyfikowana przez Passive House Institute stolarka drewniana z serii EC 90 Plus firmy POL-SKONE w pełni wpisuje się w założenia zrównoważonego budownictwa.

Do niedawna inwestycja w dom energooszczędny była uważana za nieopłacalną, ze względu na wysokie ceny materiałów. Dziś początkowe koszty budowy takiego obiektu maleją – materiały stają się coraz bardziej przystępne kosztowo, również dzięki nowym programom dofinansowania z Narodowego Funduszu Gospodarki i Środowiska. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom budowlanym zapotrzebowanie na energię w domach pasywnych jest czterokrotnie niższe niż w budownictwie tradycyjnym. Zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady z 2010 roku Państwa Członkowskie mają zapewnić, by do końca 2020 roku wszystkie nowo powstające budynki cechowały się niemal zerowym zużyciem energii. Uzyskany przez okno i drzwi balkonowe EC 90 Plus certyfikat Passive House Institute, poświadczający zgodność jego parametrów z surowymi wymaganiami budownictwa pasywnego, to nie tylko gwarancja jakości i innowacyjności produktu, ale także świadectwo ciągłego dostosowywania oferty producenta do zmieniających się przepisów prawnych i norm europejskich.

Produkt w pełni zrównoważony

przekrój_EC_90_Plus_mPodstawowym założeniem przy projektowaniu budynków energooszczędnych jest ograniczenie strat energii cieplnej przez okna, drzwi i ściany. Z tego powodu priorytetem jest stosowanie materiałów i rozwiązań o niskich współczynnikach przenikania ciepła. Przez nieszczelną stolarkę okienną może uciekać nawet 30% ciepła, dlatego jest ona tak istotnym elementem w konstrukcji domu energooszczędnego. Okno z serii EC 90 Plus o grubości skrzydła i ościeżnicy 90 mm posiada bardzo niski współczynnik przenikania ciepła Uw=0,77 W/m²K (dla okna referencyjnego 1,23×1,48 m). Tak doskonały rezultat udało się uzyskać dzięki nowoczesnej konstrukcji okna jednoramowego wykonanego z drewna sosnowego klejonego warstwowo, dodatkowo wzbogaconego specjalnym wkładem termicznym. Zastosowane w oknach EC 90 Plus zestawy szybowe o współczynniku przenikalności energii słonecznej g=62% pozwalają ponadto na uzyskiwanie odnawialnej energii cieplnej z otoczenia. Drewno wykorzystywane do produkcji okien i drzwi balkonowych EC 90 Plus pochodzi z racjonalnie zarządzanych lasów, o czym świadczy Certyfikat FSC®, nadawany przez międzynarodową organizację Forest Stewardship Council®. Dlatego EC 90 Plus jest produktem w pełni przyjaznym dla środowiska naturalnego.

Do wyboru, do koloru

Do wykończenia stolarki EC 90 Plus stosuje się farby wodorozcieńczalne kryjące w systemie trzypowłokowym (dostępne kolory palety RAL lub NCS S) lub transparentne w systemie czteropowłokowym (dostępny w 16 kolorach). Tak szeroka paleta możliwości wykończeniowych umożliwia dobranie odcienia najbardziej pasującego do wnętrza domu czy elewacji. Okna wyposażone są w okucia obwiedniowe Roto NT z funkcją mikrowentylacji i regulacją w trzech płaszczyznach, z zabezpieczeniem antywyważeniowym i blokadą błędnego położenia klamki. Istnieje także możliwość montażu ogranicznika otwarcia sterowanego klamką czy okuć antywłamaniowych, co znacznie podnosi walory bezpieczeństwa. Modele EC 90 Plus wyposażone są także w aluminiowy okapnik z wkładką termoizolacyjną chroniący przed wilgocią, który dostępny jest w pięciu kolorach.