Home Porady Minimalistyczna łazienka w drewnie

Minimalistyczna łazienka w drewnie

2

Minimalizm to jeden z najsilniej zaznaczających się trendów wyposażenia wnętrz ostatnich lat. Dominuje on nie tylko w salonach, ale coraz częściej spotykany jest także w łazienkach. Aby ocieplić nieco surowe, oszczędne zdobniczo wnętrze, można zastosować wykończenia z naturalnych materiałów. Idealnie do tego celu nadaje się drewno.

Nowoczesne łazienki w stylu minimalistycznym są przestrzenne, jasne i pełne światła. Dominują w nich harmonijne diagonalne i wertykalne linie, stonowane barwy oraz podstawowe, geometryczne kształty: trójkąty, kwadraty i prostokąty. Oszczędne dekoracje mogą nawiązywać do natury, wprowadzając do surowego wnętrza nieco ciepła i dynamiki. Ascetyczność aranżacji można złagodzić poprzez rozmieszczenie stylowych dodatków nawiązujących do natury: mydelniczki w kształcie muszli, drewnianej misy na podręczne bibeloty, świec czy roślin współgrających z aranżacją: łodyg bambusa lub storczyków. Niebagatelną rolę w urządzaniu minimalistycznej łazienki odgrywają także drzwi. Ich forma powinna być maksymalnie oszczędna, a powierzchnia gładka, przełamana ewentualnie dyskretnymi, harmonijnymi przeszkleniami. Jednak aby wnętrze nie sprawiało wrażenia przesadnie sterylnego, materiały takie jak szkło, stal czy kamień można zestawić z elementami wykonanymi z drewna. Surowiec ten emanuje naturalną energią, jest przyjemny w dotyku, a jego ciepłe odcienie przełamują chłód minimalistycznego wnętrza sprawiając, że staje się ono bardziej przytulne. Najczęściej do wyposażenia łazienki używane są gatunki egzotyczne, które dzięki zawartości naturalnych olejków oraz żywic są wyjątkowo odporne na wilgoć. Nie tylko nie chłoną one wody, ale także posiadają intrygujący wygląd. Drewno w łazience może mieć wiele zastosowań. Wykonuje się z niego przede wszystkim półki i blaty pod umywalkę, ale też ramy luster, ściany działowe, a nawet armaturę. Należy jednak pamiętać o prawidłowej impregnacji drewnianych powierzchni, by zabezpieczyć je przed wilgocią na długie lata. Do tego celu stosuje się specjalne podkłady, oleje i lakierobejce, które dodatkowo mogą zabarwić drewniane powierzchnie na pożądany przez nas kolor.

Minimalistyczna łazienka z dodatkiem drewnianych elementów to idealna propozycja dla tych, którzy lepiej czują się we wnętrzach prostych i nowoczesnych, jednak poza funkcjonalnością oczekują od nich także odrobiny nastrojowości i uroku. Taka łazienka pozwala zachować balans pomiędzy chłodem zgeometryzowanych brył a ciepłem naturalnego materiału, jakim jest drewno, dając efekt w postaci niezwykle stylowej i wysmakowanej aranżacji.

PODOBNE ARTYKUŁY

1

0
  • http://www.mobilnysalon.com/ www.mobilnysalon.com

    Minimalistyczny efekt w pomieszczeniu dopełni oszczędna w formie klamka, np. model „Primavera” z insertem w kolorze drzwi.

  • http://www.topsanit.pl Topsanit

    Piękne połączenie drewna, który zawsze podnosi klasę pomieszczenia.