Home Porady Nowoczesność drzwi bezprzylgowych

Nowoczesność drzwi bezprzylgowych

0

Drzwi wewnętrzne to zakup na długie lata, dlatego ważne jest, aby był on wynikiem dobrze przemyślanej decyzji. Przy wyborze musimy uwzględnić nie tylko walory estetyczne, ale także funkcjonalność danego modelu. Jednym z kluczowych zagadnień, nad którym należy się zastanowić, jest konstrukcja drzwi – przylgowa lub bezprzylgowa.

Standardowo drzwi są wykonywane w systemie przylgowym. Takie modele posiadają charakterystyczne wcięcie. Dzięki temu w pozycji zamkniętej część skrzydła jest schowana w ościeżnicy, widoczny jest delikatny uskok. Natomiast drzwi bezprzylgowe mają prostą krawędź, dlatego też podczas zamykania całe zrównują się z ościeżnicą, tworząc z nią jedną linię. Jeśli chcemy efektywnie wykorzystać walory tych konstrukcji, należy dobrać je do konkretnego typu wnętrza.

Drzwi w systemie bezprzylgowym charakteryzują się prostą formą. Doskonale podkreślą w szczególności minimalistyczne wnętrza, w których z reguły wykorzystuje się proste linie i gładkie powierzchnie. W pozycji otwartej sprawiają wrażenie bardziej masywnych niż rozwiązania z przylgą, dlatego warto starannie przemyśleć ich dobór do konkretnych przestrzeni. Istotnym walorem estetycznym są ukryte zawiasy, które po zamknięciu są niemal niewidoczne. Drzwi dzięki temu sprawiają wrażenie wbudowanych w ścianę. Efekt ten można uwydatnić stosując wykończenie ściany w odpowiednio dobranym kolorze oraz fakturze.

PODOBNE ARTYKUŁY

1