Home Bez kategorii Ciemne czy jasne drzwi w nowoczesnym wnętrzu?

Ciemne czy jasne drzwi w nowoczesnym wnętrzu?

0

Nowoczesne trendy aranżacyjne nie nakładają żadnych ograniczeń w kwestii doboru kolorystyki. Zarówno miłośnicy żywych barw jak i stonowanych pasteli mogą stworzyć wnętrze, które będzie zgodne z ich kolorystycznymi upodobaniami, a zarazem modne. Komponując wystrój pamiętajmy  o odpowiednim dopasowaniu stolarki drzwiowej, która powinna być w tonacji harmonizującej  z pozostałymi elementami wyposażenia.

Kolor drzwi odgrywa bardzo istotną rolę  w kształtowaniu przestrzeni, dlatego ważne jest, aby umiejętnie dopasować go do barw ścian, podłóg  i mebli. W pomieszczeniach, gdzie dominują nasycone barwy zaleca się stosowanie jasnej stolarki, natomiast ciemna będzie prezentowała się efektowniej we wnętrzach o stonowanej kolorystyce. Firma  POL-SKONE do nowoczesnych aranżacji proponuje linię modnych drzwi SEMPRE Onda, które wyróżnia prosta forma i oryginalny wzór utworzony  z delikatnych ryflowań.

Energetyczna moc koloru lub kojące pastele

Jedną z coraz bardziej popularnych tendencji w nowoczesnych aranżacjach są odważne odcienie ścian. Pomalowanie wybranej ściany lub jej fragmentu na lubiany przez nas intensywny kolor sprawi, że wnętrze nabierze indywidualnego charakteru i będzie pozytywnie wpływało na nasz nastrój. Ważne jest, aby decydując się na to rozwiązanie przestrzegać kilku podstawowych zasad, które zapewnią nam uzyskanie pożądanego efektu. Przede wszystkim powinniśmy mieć na uwadze, że nasycone kolory ścian są zalecane do przestronnych i jasnych pomieszczeń. Ponadto przy stosowaniu mocnych barw bardzo ważne jest zachowanie umiaru i umiejętne tworzenie zestawień kolorystycznych. Najczęściej łączy się ze sobą jeden lub dwa nasycone odcienie z neutralną bielą lub szarością. Przed podjęciem decyzji zastanówmy się jakie kolory pozytywnie na nas wpływają i jaki wyraz chcemy nadać naszemu wnętrzu. Obecne trendy aranżacyjne nie nakładają żadnych ograniczeń kolorystycznych, w związku z czym mamy do dyspozycji całą paletę – od zachowawczych tonacji po awangardowe. Dobierając drzwi do nowoczesnej aranżacji, w której zostały zastosowane mocne barwy ścian powinniśmy zwrócić uwagę na styl skrzydła, a także na jego wykończenie. Stolarka SEMPRE Onda firmy POL-SKONE ma prostą linię wzorniczą, która idealnie wkomponowuje się w minimalistyczne stylizacje wnętrz, a subtelne zdobienia w postaci ryflowań przełamują ich nieco chłodny wyraz. Przy zdecydowanych odcieniach ścian najkorzystniej będą prezentowały się modele drzwi w jasnych kolorach – białym lub białego dębu, które rozjaśniając ścianę nadadzą wnętrzu lekkości i przestronności. Wrażenie to można spotęgować stosując modele z przeszkleniami. Drzwi SEMPRE Onda w ciemnych odcieniach jak wenge, orzech premium, czy merbau royal będą stanowiły atrakcyjną ozdobę nowoczesnych stylizacji, w których króluje jasna paleta barw. Ciemna stolarka utworzy efektowny kontrast z bielą, beżami, a także pastelami, nadając wnętrzu eleganckiego charakteru. Jej oryginalny design bazujący na oszczędnej formie doskonale koreluje z meblami o modernistycznym designie, natomiast ryflowane panele urozmaicają zachowawczy wystrój. SEMPRE Onda to doskonała propozycja dla zwolenników nowoczesnych kompozycji nawiązujących do natury, gdyż subtelne zdobienia drzwi idealnie współgrają z elementami naturalnych tkanin, wikliny, ratanu, kamienia, czy ceramiki.