Home Porady Kolorowa kreatywność drzwi HAPPY

Kolorowa kreatywność drzwi HAPPY

0

Koniec wakacji, początek roku a nasza pociecha z każdym dniem zaczyna poznawać świat coraz intensywniej i chce wyrażać siebie. Zatem, co powinno się znaleźć w pokoju małego ucznia?

Pokój dziecka wchodzącego w wiek szkolny powinien różnić się od pokoju przedszkolaka. Musi zostać on przystosowany do nowych obowiązków i potrzeb ucznia. Zaplanowanie całej aranżacji jest podstawą kwestią, ponieważ należy wziąć pod uwagę to, że pokój będzie nie tylko miejscem do nauki, ale także do zabawy, zapraszania gości, odpoczynku i do rozwijania pasji. Podstawowe elementy, które powinny znaleźć się w takim pokoju to: łóżko, biurko, lampka, wygodne krzesło oraz półki na książki. Według psychologów i pedagogów w uporządkowanej przestrzeni łatwiej jest nam się skoncentrować. Dobór kolorów w pokoju dziecka to również bardzo istotna kwestia, możemy postawić na pastelowe kolory, róże czy błękity, ale musimy wziąć po uwagę przede wszystkim preferencje naszej pociechy. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie boazerii do połowy ściany, chroniącej przez ubrudzeniem. Jest to świetny pomysł nie tylko ze względów funkcjonalnych, ale także pod względem kolorystycznym. Deseczki pomalowane na biało, będą idealnie harmonizować z pastelowymi ścianami.

Aby kreatywność naszego dziecka mogła się rozwijać, musimy zagwarantować mu miejsce do działania. Drzwi z kolekcji HAPPY to idealnie rozwiązanie do pokoju naszej pociechy. Charakteryzują się one dużą tablicą magnetyczną, po której można swobodnie rysować. Pozwoli ona dziecku na tworzenie własnych dzieł sztuki, pisanie liter oraz naukę liczenia, stając się integralną częścią życia młodego ucznia.

PODOBNE ARTYKUŁY

1